Rozwód Kraków

Nasza kancelaria dołoży wszelkich starań, aby ułatwić Ci okres okołorozwodowy. Podczas konsultacji omówimy sytuację, w której znajduje się Twoja rodzina oraz jakie mogą być jej skutki. Gdy wspólnie ustalimy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie nasz adwokat przejmie inicjatywę, aby szybko i skutecznie wdrożyć je w życie.

Co oferujemy?

  • Gwarantujemy poprawność formalną składanych wniosków.
  • Reprezentujemy klientów poprzez pełnomocnictwo, dzięki czemu na sali rozpraw muszą być obecni tylko raz.
  • Przesłuchujemy świadków i odpowiadamy na trudne pytania.
  • Realnie oceniamy sytuację i doradzamy jakie kroki podejmować podczas rozprawy.

Przeprowadziliśmy już setki spraw rozwodowych. Do każdej podchodzimy indywidualnie.

Rozwód Kraków

Naszym celem jest szybkie rozstrzygnięcie sporu przy zachowaniu najniższych z możliwych kosztów. Będziemy starać się dojść do porozumienia stron za pomocą mediacji, które w wielu przypadkach okazują się wystarczającym środkiem do zakończenia formalności związanych z rozwodem.

Jeśli jednak Twoja sytuacja nie może zostać polubownie rozwiązana zajmą się Tobą doświadczeni adwokaci rodzinni, którzy będą wspierać Cię i pomagać na każdym kroku postępowania rozwodowego.

Chcę złożyć pozew o rozwód, od czego zacząć? Jak tanio i szybko się rozwieść? Jak ustalana jest wysokość alimentów? Co dzieje się z majątkiem, a co z kredytami? Ograniczenie władzy rodzicielskiej – jakie są skutki? 

Pomożemy Ci uporać się ze skutkami prawnymi rodzinnych sporów.

Mając przed sobą wizję rozwodu zapewne nie możesz przestać myśleć o tym jak będzie wyglądał sam proces, a jak życie po rozstaniu.

Rozwód to ciężka, a zarazem ważna i rozległa w skutkach decyzja, którą należy podjąć w pełni świadomie. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i przedstawimy wszystkie możliwe scenariusze, tak aby w trakcie postępowania rozwodowego podejmować tylko właściwe kroki.

Rozwiej wszystkie wątpliwości i odzyskaj pewność siebie, korzystając z pomocy doświadczonego adwokata rodzinnego.

Podczas sprawy rozwodowej ważą się losy obojga małżonków oraz to jak wyglądać będą ich relacje z dziećmi. Co jeszcze ustala sąd?

 

Ile kosztuje rozwód?

Pierwsza opłata, którą należy uiścić składając pozew o rozwód to 600 zł.

Strona musi liczyć się z dodatkowymi kosztami w przypadku wniosku o ustalenie podziału majątku, które sięgają 1000 zł. Kwotę tę można jednak obniżyć do 300 zł, w przypadku gdy małżonkowie osiągną porozumienie i złożą wspólny wniosek o podział majątku. 

Również w przypadku zasądzenia alimentów na rzecz żony lub dziecka, osoba, na której rzecz zasądzono alimenty powinna uiścić opłatę równą wysokości 5% zasądzonych świadczeń.

Gdy sąd wyda wyrok niesatysfakcjonujący  którąś ze stron, może ona złożyć apelację wraz z opłatą sądową w wysokości 600 zł.

 

Rozwód Kraków

Sprawami z zakresu prawa rodzinnego, w tym rozwodów, zajmują się Sądy Okręgowe, a w Krakowie sprawy te rozpatruje wydział XI. Pozew rozwodowy razem z innymi wymaganymi dokumentami należy więc wysłać listem poleconym pod adres:

Sąd Okręgowy w Krakowie, Wydział XI Cywilny – Rodzinny,
ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków,

 

Pozew można też złożyć osobiście na dzienniku podawczym lub zostawić wszystkie formalności w rękach doświadczonego adwokata rodzinnego.

Zamknij