Adwokat Kraków – Rozwód

Nasza kancelaria dołoży wszelkich starań, aby ułatwić Ci okres okołorozwodowy. Podczas konsultacji omówimy sytuację, w której znajduje się Twoja rodzina oraz jakie mogą być jej skutki. Gdy wspólnie ustalimy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie nasz adwokat przejmie inicjatywę, aby szybko i skutecznie wdrożyć je w życie.

  • Gwarantujemy poprawność formalną składanych wniosków.
  • Reprezentujemy klientów poprzez pełnomocnictwo, dzięki czemu na sali rozpraw muszą być obecni tylko raz.
  • Przesłuchujemy świadków i odpowiadamy na trudne pytania.
  • Realnie oceniamy sytuację i doradzamy jakie kroki podejmować podczas rozprawy.

Przeprowadziliśmy już setki spraw rozwodowych. Do każdej podchodzimy indywidualnie.

Optymalna współpraca

Naszym celem jest szybkie rozstrzygnięcie sporu przy zachowaniu najniższych z możliwych kosztów. Będziemy starać się dojść do porozumienia stron za pomocą mediacji, które w wielu przypadkach okazują się wystarczającym środkiem do zakończenia formalności związanych z rozwodem.

Jeśli jednak Twoja sytuacja nie może zostać polubownie rozwiązana zajmą się Tobą doświadczeni adwokaci, którzy będą wspierać Cię i pomagać na każdym kroku postępowania rozwodowego.

Chcę złożyć pozew o rozwód, od czego zacząć? Jak wygląda podział opieki nad dziećmi po rozwodzie, a jak ustalana jest wysokość alimentów? Co dzieje się z majątkiem, a co z kredytami? Czy warto złożyć wniosek o rozwód z orzekaniem o winie?

Pomożemy Ci uporać się ze skutkami prawnymi rodzinnych sporów.

Mając przed sobą wizję rozwodu zapewne nie możesz przestać myśleć o tym jak będzie wyglądał sam proces, a jak życie po rozstaniu.

Rozwód to ciężka, a zarazem ważna i rozległa w skutkach decyzja, którą należy podjąć w pełni świadomie. Odpowiemy na każde Twoje pytanie i przedstawimy wszystkie możliwe scenariusze, tak aby w trakcie postępowania rozwodowego podejmować tylko właściwe kroki.

Rozwiej wszystkie wątpliwości i odzyskaj pewność siebie, korzystając z pomocy doświadczonego adwokata rodzinnego.

Podczas sprawy rozwodowej ważą się losy obojga małżonków oraz to jak wyglądać będą ich relacje z dziećmi. Co jeszcze ustala sąd?


Sprawy rozwodowe w Krakowie

Sprawami z zakresu prawa rodzinnego, w tym rozwodów, zajmują się Sądy Okręgowe, a w Krakowie sprawy te rozpatruje wydział XI. Pozew rozwodowy razem z innymi wymaganymi dokumentami należy więc wysłać listem poleconym pod adres:

Sąd Okręgowy w Krakowie, Wydział XI Cywilny – Rodzinny, ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków,

Pozew można też złożyć osobiście na dzienniku podawczym lub zostawić wszystkie formalności w rękach doświadczonego adwokata rodzinnego.

Zamknij