Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Jako doświadczona kancelaria prawna doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że współpraca z adwokatem może wydawać się skomplikowana. Niejednokrotnie odbieramy telefony od klientów, którzy czują się lekko zdezorientowani w sytuacji, wymagającej profesjonalnej konsultacji. W związku z tym postanowiliśmy opowiedzieć więcej o świadczonych przez nas usługach. Chcielibyśmy ułatwić Ci podjęcie decyzji o współpracy i odpowiedzieć na wszystkie pytania, które Cię niepokoją.

Jeśli na poniższej liście nie znajdziesz jednak odpowiedzi, która Cię interesuje, zachęcamy do kontaktu. Zadzwoń – odbieramy codziennie, o każdej porze!

Z tego wpisu dowiesz się:

  1. Kancelaria adwokacka Lexay
   • Gdzie znajduje się siedziba Kancelarii?
   • W jakich dziedzinach prawa się specjalizuje?
   • Jak wygląda konsultacja?
   • Jakie są godziny pracy kancelarii?
   • Jak korzystać ze strony kancelarii?
  2. Współpraca z klientem
   • Kiedy potrzebuję adwokata?
   • Chcę zmienić adwokata
   • Czy mogę sam reprezentować się w sądzie?
   • Jakie oczekiwania będzie miał adwokat?
   • Czego mogę oczekiwać od adwokata?
   • Jak wybrać dobrego adwokata?
  3. Adwokat Kraków – cennik
   • Jak wygląda cennik usług?
   • Na jakiej zasadzie ustalany jest cennik

Kancelaria adwokacka Lexay

Gdzie znajduje się siedziba kancelarii?

Siedziba kancelarii znajduje się w centrum Krakowa przy al. Beliny Prażmowskiego. Jest to zaledwie 10 minut spacerem od Sądu Okręgowego w Krakowie, gdzie toczy się zdecydowana większość rodzajów spraw.

Aby dowiedzieć się jak możemy Ci pomóc zadzwoń pod numer 501177089, lub skontaktuj się za pomocą maila. Przeprowadzimy wstępną konsultację, podczas której omówimy Twoją sytuację. Rozmowa nie zobowiązuje do podjęcia współpracy.

W jakich dziedzinach prawa specjalizuje się kancelaria?

Jesteśmy kancelarią oferującą kompleksową obsługę prawną zarówno osób fizycznych, jak i firm i spółek. Specjalizujemy się w prawie karnym i cywilnym, w szczególności rodzinnym. Współpracujemy z przedsiębiorcami pomagając im prowadzić sprawy bieżące tak, aby były zgodne z prawem. Rejestrujemy, przekształcamy i likwidujemy spółki.

Jak wygląda konsultacja?

Zanim zdecydujesz się na konsultację przeprowadzimy wstępną rozmowę, najczęściej telefoniczną, która pomoże określić zasady współpracy oraz jej koszty. Następnie umówimy termin konsultacji, która może odbyć się zarówno w naszej kancelarii, jak i w wyznaczonym przez klienta miejscu. Istnieje również możliwość odpłatnej konsultacji telefonicznej.

Przebieg zależy w dużej mierze od tematyki sprawy i jej skomplikowania. Szczegółowe informacje jak przygotować się do spotkania z adwokatem znajdziesz na naszej stronie głównej.

Jakie są godziny pracy kancelarii?

Jesteśmy dostępni w biurze w Krakowie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00. W związku z tym, że spotkania z klientami przeprowadzamy również poza kancelarią, prosimy uprzejmie o zapowiedzenie wizyty. Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość umówienia konsultacji również w sobotę.

Kontakt telefoniczny możliwy jest cały tydzień, o dowolnej godzinie.

Jak korzystać ze strony kancelarii?

Niniejsza witryna jest wizytówką kancelarii Lexay. Informacje na temat korzystania z serwisu znajdują się w Regulaminie i Polityce Prywatności.

Współpraca z klientem

Kiedy potrzebuję adwokata?

Nie da się przewidzieć kiedy zajdzie potrzeba skorzystania z pomocy prawnej. Jeśli prowadzisz firmę polecamy stosowanie tak zwanego prawa zapobiegawczego, które polega na ciągłej współpracy z adwokatem. Wiedza adwokata gwarantuje poprawność sporządzanych dokumentów z najwyższą dbałością o interes firmy.

Adwokat może przydać się również, gdy zaistnieje konieczność dialogu z instytucjami prawnymi. Niezależnie od tego, czy jest to Sąd, policja czy kurator, jeśli czujesz się niepewnie w związku z zaistniałą sytuacją rozmowa z adwokatem pomoże rozjaśnić sprawę. Bowiem adwokat wyjaśni dokładnie kroki postępowania, podpowie jak odpowiadać i jak zachowywać się podczas przesłuchania czy rozprawy.

Chcę zmienić adwokata

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego dotychczasowego adwokata, nie ma żadnych przeszkód, aby go zmienić. Nasza kancelaria może z powodzeniem przejąć każdą sprawę, wystarczy, że skontaktujesz się z nami. To naprawdę proste!

Czy mogę sam reprezentować się w sądzie?

Samodzielne reprezentowanie swoich interesów jest jak najbardziej zgodne z prawem, niemniej jednak sędziowie ani personel sądowy nie mogą udzielać porad podczas rozprawy. Adwokaci posiadają specjalistyczną wiedzę, która niezaprzeczalnie przyda się w Sądzie. Są oni również świadomi procedur sądowych, wymagalnych terminów i innych szczegółów, które można przeoczyć nie korzystając z pomocy profesjonalisty.

Jakie oczekiwania będzie miał adwokat?

Aby adwokat mógł skutecznie prowadzić Twoją sprawę konieczne jest, abyś był z nim całkowicie szczery. Ukrywanie faktów zwykle kończy się niespodziewanym atakiem ze strony przeciwnej. Musisz również wiedzieć, że adwokat zrobi wszystko, co w jego mocy, aby osiągnąć wcześniej ustalony cel, jednak nie ma gwarancji, że to się uda.

Liczy się cierpliwość i zrozumienie tego, ze prawo jest skomplikowane i często nieprzewidywalne. Jeśli jednak będziesz się stosował do rad udzielanych przez adwokata jest duże prawdopodobieństwo powodzenia.

Czego mogę oczekiwać od adwokata?

Przede wszystkim zrozumienia i porady bez oceniania. Adwokat, który zapoznał się z Twoją sytuacją powinien dogłębnie przeanalizować wszystkie fakty i dokumenty oraz oszacować czas konieczny do zrealizowania zadania. Równie ważna jest aranżacja spotkań z zaangażowanymi w sprawę osobami oraz ustalenie konkretnego planu działania.

Powinieneś otrzymać przejrzystą informację na temat kosztów związanych z opłatami sądowymi oraz honorarium adwokata. Istotne jest również bieżące informowanie na temat postępów sprawy z zachowaniem całkowitej poufności.

Jak wybrać dobrego adwokata?

Poza oczywistymi sprawami jak reputacja czy doświadczenie bardzo ważna jest komunikacja. Najczęściej do adwokata zwracamy się ze sprawami delikatnymi, które zwykle ważą o naszym dalszym życiu. Tylko osoba prawdziwie zaangażowana sprawi, że poczujemy się bezpiecznie.

Adwokat Kraków Cennik

Jak wygląda cennik usług?

Świadczymy usługi zarówno w ramach abonamentu, jak i pojedynczych konsultacji. Przy czym godzinna konsultacja kosztuje 200 zł.

W zależności od indywidualnych ustaleń z klientem może to być opłata warunkowa, czyli procent od całości kosztów procesu (np. rozwód), odgórna opłata stała (np. testament, sporządzenie umowy lub wniosku, bankructwo) lub stawka godzinowa.

Istnieje również możliwość stałej współpracy kancelarii z przedsiębiorcami i spółkami. Obsługa prawna firm zaczyna się od 600 zł miesięcznie netto.

Na jakiej zasadzie ustalany jest cennik?

Cennik adwokata ustalany jest przede wszystkim z uwzględnieniem ilości czasu, którą przeznaczy na rozwiązanie Twojego problemu. Nie bez znaczenia pozostaje wynik, który chcemy uzyskać, bowiem inaczej wyceniona zostanie ugoda, a inaczej wygrana.

Do honorarium wliczone zostają również koszty stałe kancelarii jak sekretariat, śledczy czy inne konieczne wydatki.

Wszystkie opłaty sądowe oraz inne nieprzewidziane koszty związane ze sprawą w całości powinien ponieść klient.

Zamknij