Adwokat rodzinny podczas rozwodu – zalety współpracy

Adwokat rodzinny podczas rozwodu – zalety współpracy

Adwokat rodzinny podczas rozwodu – zalety współpracy

Gdy rozwód wisi w powietrzu, w głowach małżonków może pojawić się dużo dezorientujących myśli. Zasięgają opinii wśród znajomych, rodziny i w Internecie, za pomocą których wyrabiają sobie różne, niekoniecznie zgodne z prawdą poglądy. Niejednokrotnie małżonkowie jeszcze przed podjęciem decyzji o rozwodzie szukają również informacji o tym, jakie koszty i formalności się z nim wiążą. Między innymi, jak napisać pozew rozwodowy i gdzie należy go złożyć. Wśród licznych pytań towarzyszącym naszym klientom pojawia się również to, czy warto powierzyć sprawy w ręce adwokata rodzinnego.

Adwokat przyśpieszy proces rozwodu.

Rozwód nie należy do przyjemnych doświadczeń dlatego tak bardzo zależy nam, żeby skończył się szybko i bezboleśnie. Warto zaznaczyć, że mimo ogólnie przyjętych przekonań, zdecydowana większość spraw rozwodowych nie doczeka swojego finału w sądzie. Dlaczego?

Dobry adwokat rodzinny potrafi przeprowadzić negocjację, która zminimalizuje ryzyko postępowania sądowego i pomoże szybko sfinalizować ten nieprzyjemny proces.

Drugą sprawą jest poprawność wypełnionych wniosków i dotrzymywanie terminów, czyli warunki konieczne, których niedotrzymanie może skutkować wolniejszym postępowaniem sprawy.

Adwokat rodzinny zna procesy sądowe.

Niektóre sytuacje wymagają procesu, zwłaszcza gdy jedna ze stron nie wyraża chęci do negocjacji, lub ukrywa majątek. Niezastąpiona okazuje się wtedy wiedza osoby, która miała do czynienia nie z jednym, ani nawet dwoma rozwodami, ale z setkami takich spraw. Warto w takim przypadku zwrócić uwagę na to, aby adwokat miał doświadczenie również w innych gałęziach prawa, np. w prawie karnym.

Będziemy wtedy mieć pewność, że prawnik ten jest obyty na sali rozpraw i nie podejmie pochopnej decyzji o ugodzie. Dodatkowo podpowie nam jakie pytania zadaje sąd, będzie przesłuchiwać świadków i wypowiadać się w naszym imieniu. 

Krótko mówiąc, potrzebujesz adwokata, który jest wprawionym negocjatorem i pomoże ci uniknąć niepotrzebnego konfliktu i jednocześnie ma doświadczenie w sądzie, dzięki czemu obiektywnie oceni, kiedy ugoda ma sens, a kiedy warto walczyć.

Adwokat rodzinny Twoim pełnomocnikiem.

Jeśli sytuacja między małżonkami jest bardzo skomplikowana warto zastanowić się nad ustanowieniem pełnomocnictwa dla adwokata. Pozwala ono całkowicie powierzyć prowadzenie sprawy zaufanemu adwokatowi, który wystąpi w naszym imieniu i zadba o nasze interesy.

Jedynym wymogiem, którego niespełnienie skutkuje zawieszeniem rozwodu, jest stawienie się na pierwszej rozprawie. Każda następna odbędzie się bez względu na to, czy strony się na niej pojawią. Mylące może być wrażenie, że bierność w trakcie rozwodu przedłuży proces, opóźniając rozwód, którego nie chcemy. Gdy obawiamy się, że nasze emocje wezmą górę i jednocześnie zaszkodzą sprawie, warto rozważyć opcję pełnomocnictwa dla adwokata.

Profesjonalne wsparcie.

Nie bez powodu emocje towarzyszące podczas rozwodu porównywane są z tymi, których doświadczamy w żałobie.  Efektem rozstania jest utrata osoby, którą kochaliśmy, a oswojenie się z myślą konieczności całkowitej zmiany stylu życia przychodzi z wielkim trudem.

Dodatkowe napięcie może się pojawić w przypadku rozmów o podziale opieki nad dziećmi. Adwokat rodzinny dobrze podpowie jak zachowywać się w każdej sytuacji, a jego wiedza i doświadczenie doda Ci pewności siebie w trakcie negocjacji. Dokładne zapoznanie się ze swoimi prawami i zaplanowanie działania pomoże zdystansować się od całej sytuacji.

Rozwód jest sprawą bardzo osobistą, dlatego adwokat rodzinny, z którym nawiążesz współpracę powinien nie tylko umieć negocjować i znać sposoby zachowania na sali sądowej, ale również wzbudzać Twoje zaufanie. W jego towarzystwie powinieneś czuć się na tyle komfortowo, abyś mógł swobodnie rozmawiać o swoich problemach.

Życie po rozwodzie.

Skutki rozwodu obejmują wszystkie aspekty życia naszego i naszych dzieci. Od orzeczenia sądu zależeć będzie np. podział opieki nad dziećmi i majątku, czy wysokość alimentów. Nie możemy zatem pozwolić na żadne niedociągnięcia. Małżeństwo i wszystko, co go dotyczy jest regulowane za pomocą prawa rodzinnego i opiekuńczego, a jego najlepszymi znawcami są adwokaci rodzinni. 

Jeśli masz pytania, nasz adwokat chętnie na nie odpowie. 

Zamknij