Koronawirus – mandat. Co robić gdy zostałeś ukarany mandatem lub wysoką karą pieniężną?

Koronawirus – mandat. Co robić gdy zostałeś ukarany mandatem lub wysoką karą pieniężną?

Koronawirus – mandat.

Co zrobić, gdy zostałeś ukarany mandatem przez Policję, albo wysoką karą pieniężna na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego?

W związku z epidemią spowodowaną wystąpieniem choroby zakaźnej wywoływanej przez COVID-19 obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Na terytorium Polski wprowadzono szereg ograniczeń i zakazów. Przede wszystkim obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się, a więc nie można swobodnie się przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Przemieszczać się można jedynie w grupie 2 osób i to w bezpiecznej odległości od siebie (ograniczenie  to nie dotyczy rodzin). Szereg miejsc użyteczności publicznej jest obecnie niedostępnych, a władza apeluje o pozostanie w domu.

Byłeś na spacerze w parku bądź w lesie?

Nie przestrzegałeś kwarantanny? 

Przebywałeś w grupie większej niż 2 osoby?

Siedziałeś na ławce w parku?

Myłeś swoje auto?

Przebywałeś w innych obecnie niedostępnych miejscach?

Koronawirus – mandat i odwołanie

Nie zastosowałeś się do nakazów bądź zakazów wprowadzonych przez obecną władzę, a w rezultacie zostałeś ukarany dotkliwą karą finansową do 30 tys. zł i zastanawiasz się co zrobić? Skontaktuj się jak najszybciej z naszą kancelarią, gdzie doświadczeni adwokaci szybko i sprawnie przygotują dla Ciebie odwołanie od decyzji administracyjnej i pomogą zminimalizować jej konsekwencje.

Jeśli przyjąłeś już mandat karny, możemy pomóc Ci w sporządzeniu wniosku o uchylenie tego mandatu. Jeśli zaś w Twojej sprawie został skierowany przez Policję wniosek o ukaranie do sądu, pomożemy w obronie Twoich praw. 

Zadzwoń teraz

Warto pamiętać, iż w sytuacjach wątpliwych masz prawo nie przyjąć wystawionego Tobie mandatu.

Pamiętaj też, iż masz prawo do tego, by niezawisły Sąd ocenił czy ograniczenia wolności obywatelskich zostały wprowadzone zgodnie z Konstytucją i czy na podstawie przyjętych przepisów można nakładać na obywateli kary.

Zamknij