Kancelaria adwokacka Kraków – dlaczego mamy dobre opinie?

Kancelaria adwokacka Kraków – dlaczego mamy dobre opinie?

Kancelaria adwokacka Kraków – dlaczego mamy dobre opinie?

Opinie o adwokatach, krążące w naszym społeczeństwie, zostały w dużej mierze wykreowane na podstawie informacji przekazywanych przez media i seriale popularne. Adwokaci są w nich przedstawieni jako członkowie elity nieosiągalnej dla przeciętnych Kowalskich, mających przyziemne problemy. Taki obraz adwokata powoduje zdystansowanie i niechęć głównie wśród osób, które nie miały wcześniej możliwości lub potrzeby kontaktu z prawnikiem. Oczywiście, podobnie jak w każdym innym zawodzie, nie można wszystkich przedstawicieli zamykać w jednej szufladce. Dlatego pozwólcie, że wyjaśnię jak naprawdę wygląda współpraca z naszą kancelarią adwokacką.

Znamy prawo jak własną kieszeń

Wydaje się sprawą oczywistą, jednak zawód adwokata oprócz długich lat nauki, wymaga również śledzenia ciągłych zmian w przepisach. Adwokaci w naszej kancelarii są zawsze na bieżąco z każdą dziedziną prawa, w której się specjalizują. Dlatego możesz mieć pewność, że Twoja sprawa będzie poprowadzona rzetelnie. Jesteśmy odpowiedzialni za swoją wiedzę i gwarantujemy jej wysoki poziom.

Z prawem mamy do czynienia codziennie, w mniejszym lub większym stopniu. Nie każdy jednak ma tego pełną świadomość, bo przecież, jeśli wszyscy znaliby prawo – nasz zawód nie byłby potrzebny. Dlatego, jeśli przez myśl przeszło Ci, że może Twoja sytuacja wymaga pomocy adwokata, dobrym posunięciem byłby kontakt z jednym z nich.

Szukanie odpowiedzi w Internecie i na forach jest czasochłonne i niestety zwykle i tak nie pokrywa się z indywidualnymi potrzebami. Dużo szybszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest kontakt z jedną osobą, która wyczerpująco odpowie na każde pytanie.

Jesteśmy uczciwi i słowni

Nasz zawód wiąże się z umiejętnością wykorzystywania znanych nam zapisów prawa do pomocy klientom. W związku z tym, że z klientami poruszamy sprawy delikatne, już od pierwszego kontaktu obejmujemy rozmowy tajemnicą zawodową. Każda wpłata na rzecz współpracy zostaje pokwitowana, a cała dokumentacja spoczywa uporządkowana na naszych regałach. W momencie zakończenia współpracy wydajemy wszystkie akta sprawy na życzenie klienta.

Wiemy jak cenny jest czas w naszej pracy. Liczy się każda godzina. Dlatego szanujemy również czas naszych klientów i zawsze stawiamy się na umówione spotkania punktualnie. Nasza kancelaria adwokacka znajduje się w centrum Krakowa, 10 minut spacerem od Dworca Głównego. Jeśli dojazd jest dla Ciebie problematyczny, pojawimy się w wyznaczonym przez Ciebie miejscu.

Szacunek przede wszystkim. Dzięki takiemu podejściu klienci czują się przy nas swobodnie, a to wpływa pozytywnie na jakość współpracy.

Jesteśmy bezpośredni i stawiamy na działanie

Pierwsza konsultacja z klientem jest kluczowa dla dalszej współpracy. Osoby, które decydują się na rozmowę są zwykle pełne nadzieii i zaufania. Bardzo łatwo w takim momencie nadużyć ich wiarę i obiecać im złote góry. My jesteśmy bezpośredni i wierzymy w realne osiągnięcia. Po zapoznaniu się z dokumentami przedstawiamy opartą o fakty opinię oraz przykłady działań, które następnie należy wykonać.

Od początku do końca doradzamy klientom i przedstawiamy wszystkie możliwe scenariusze. Wsłuchujemy się w ich uwagi i przemyślenia. Na ich podstawie dopasowujemy rozwiązania do możliwości zapisanych w przepisach prawnych.  Adwokaci uchodzą za gaduły – my wyznajemy zasadę, że lepiej działać, niż dużo mówić. Nie ma dla nas zadań niewykonalnych, każdy nowy problem traktujemy jako okazję do rozwoju.

Empatia – ważna cecha adwokata

Nie ma chyba nic bardziej przygnębiającego, niż gdy problem, zganiający nam sen z powiek przez ostatnie tygodnie, zostanie potraktowany z góry. To niestety jest bardzo częsta przypadłość adwokatów, którzy z podobnymi sytuacjami mają styczność codziennie. Wypracowują sobie wtedy swoistą barierę ochronną, która niejednokrotnie okazuje się pomocna. Zwłaszcza w bardzo emocjonujących przypadkach takich jak rozwody, alimenty, podział opieki nad dzieckiem, lub prawo rodzinne ogólnie.

Opanowanie i pragmatyczne myślenie adwokata to cecha, która jest nadzwyczaj przydatna w stresujących sytuacjach. Co więcej, przenosi się ona na klienta, który czując pewność siebie bijącą od swojego przedstawiciela, sam rośnie w siłę. Taka zależność ma miejsce już od pierwszego dnia współpracy, kiedy to wiedza uzyskana od adwokata rozwiewa wszystkie nasze wątpliwości i daje jasny obraz tego co nastąpi później.

Adwokat musi być również bardzo elastyczny i potrafić ze zrozumieniem wsłuchać się w wypowiedzi klienta. Tylko w ten sposób będzie mógł ocenić, na jakich działaniach skupić uwagę. Zdobywamy doświadczenie pomagając klientom w najróżniejszych sprawach, a oni zawsze doceniają nasze zaangażowanie i ogólną postawę. Jednak to właśnie ludzkie podejście do nich i ich problemów sprawia, że polecają nas innym.

Zamknij